8 دلیلی که باعث می شود وزن کم نکنید

۱۳۹۹/۰۳/۰۵
گزارش اشکال!
غذاهای سالم را انتخاب می‌کنید، ورزش می‌کنید، و حتی عادت شیرینی خوردن شبانه را هم قطع کردید، ولی عدد روی ترازو تغییر نمی‌کند که نمی‌کند.جملات آشنایی می‌تواند باشد درست است؟ این قسمت از رژیم گرفتن می‌تواند خیلی غیر قابل تحمل باشد ! ما در این مقاله علت های وزن کم نکردن را برای شما توضیح خواهیم داد.
علت هایی که وزن کم نمی کنیم

توجه نکردن به کالری ها

انتخاب غذاهای سالم و مغذی، کارهوشمندانه ای است، ولی مفید بودن این غذاها برای شما، به این معنی نیست که هرچقدر که دلتان بخواهد، می‌توانید آن خوراکی را مصرف کنید و همچنان وزن کم کنید.حتی خوراکی های سالم هم کالری دارند.به عنوان مثال یک شام، که شامل سالاد، سینه مرغ و نون سبوس دار است، یک شام سالم است، اما کالری آن ها را نادیده نگیرید.1 عدد سینه مرغ به همراه 4 کف دست نون سبوس دار، حدودا 500 کالری دارد؛ و سالاد کاهو و گوجه فرنگی به همراه یه قاشق غذاخوری روغن زیتون و سرکه می‌تواند کل این مقدار را به 600 کالری برساند.
  • کاهش وزن، در اصل یک بازی با اعداده
غذاهای سالم را انتخاب کنید اما کالری های آن غذاها را بشمارید، و مراقب خوراکی های گول زننده ای که ممکن است مفید به نظر بیایند باشید. وقتی که کالری غذاها را می‌شمارید، حواستان به کالری هدف برای کاهش وزنتان هم باشد، و سعی کنید به آن کالری هدف دست پیدا کنید.
توجه نکردن به کالری ها

پاداش دادن به خود، در ازای ورزش

ممکن است خودتان را برای ورزش کردن قبل از ناهار تشویق کنید؛ اما نباید آن را به عنوان یک راه برای آزادانه غذا خوردن در نظر بگیرید. ممکن است به آسانی مقدار کالری ای که در یه فعالیت می‌سوزانید را اشتباه محاسبه کنید. حتی ممکن است مربی ورزش به شما این اطمینان را بدهد که برای هر ساعت دوچرخه زدن، 500 کالری می سوزانید، اما افراد مختلف، با هم متفاوت می باشند. ممکنه شما فقط 300 کالری بسوزانید.
برای  دریافت بهترین اطلاعات راجع به سوزوندن کالری، می توانید از ساعت های هوشمند که قابلیت کالری شماری را دارند استفاده کنید. حواستان باشد، اگر برای مقدار کالری سوزانده شده، به خودتان خوراکی هایی جایزه می‌دهید که دقیقا به همان اندازه کالری به بدنتان وارد می‌کند، انگار که هیچ کاری نکردید و کالری ای نسوزاندید.

در نظر نگرفتن چاشنی ها و دیگر غذاهای اضافه

فقط یک قاشق غذاخوری از سس کچاپ روی سیب زمینی سرخ کرده یا همبرگر، حدود 20 کالری به غذای شما اضافه می‌کند( که معمولا شما بیشتر از1 قاشق غذا خوری سس استفاده می‌کنید). هر یک قاشق غذاخوری از شکر که شما به چای تان اضافه می‌کنید، حدود 60 کالری دارد. 1 قاشق غذا خوری مایونز، حدود 90 کالری و 10 گرم چربی به ساندویچ شما اضافه می‌کند. حتی اگر خیلی مراقب انتخابتان باشید، به راحتی ممکن است چاشنی های اضافه شده را یادتان برود.
این موارد، شاید خیلی به نظر نیایند، اما قطعا شمرده می‌شوند و کالری غذا را بالا می‌برند. پس حواستان به همه چیز باشد چون اگر غفلت کنید، ممکنه در کاهش وزن  موفق نشوید!

فقط یک قاشق غذاخوری از سس کچاپ روی سیب زمینی سرخ کرده یا همبرگر، حدود 20 کالری به غذای شما اضافه می‌کند بنابراین برای دریافت بهترین اطلاعات راجع به سوزاندن کالری، می‌توانید از ساعت های هوشمند که قابلیت کالری شماری را دارند استفاده کنید.

پاداش دادن به خود، در ازای ورزش

بیرون غذا خوردن

مشکل اینجاست: شما هیچ وقت به طور دقیق نمی‌دانید بشقاب غذای شما چقدر کالری دارد! حتی اگر رستوران، اطلاعات تغذیه ای هر بشقاب را بدهد، اما این اطلاعات فقط یه تخمین هستند که بر اساس دستور غذایی افراد مسئول، به شما منتقل می‌شوند. شما واقعا فکر می‌کنید که هرکدام از اعضای آشپزخونه ی رستوران، همیشه در حال وزن کردن و اندازه گرفتن هر جزء از غذا هستند؟
البته، مشکلی با بیرون غذا خوردن نیست، مخصوصا زمانی که شما حواستان جمع باشد و هوشمندانه انتخاب کنید. اما اگر بدانید که با بیرون غذا خوردن، ممکن است وزنتان تغییری نکند، احتمالا ترجیح بدهید که دیگر بیرون غذا نخورید!
 دلایلی که وزن کم نمی کنید

خوردن غذاهایی که به طور اغراق آمیزی خوب به نظر می‌آیند

آیا معمولا در حال خوردن اسنک هایی هستید که به تازگی پیدا کرده اید؟ مخصوصا آن اسنک هایی که به طور اغراق آمیز و غیر قابل باوری خوب جلوه داده می‌شوند؟ چه آن غذا یه کیک 80 کالری باشد، چه یه بسته چیپس که ادعا می‌کند فقط 150 کالری دارد؛ اما ممکن است ادعاها درباره ی آن اسنک ها کاملا درست نباشد. برچسب های غذایی، همیشه دقیق نیستند، مخصوصا زمانی که این محصولات، از غرفه های کوچک محلی تهیه شده باشند.اگه چیزی به طرز غیرقابل باوری، خوب به نظر می آید، پس بهتره باورش نکنید!

اندازه ی نادرست وعده ها

مطمئنا قبلا هم این را شنیدید ولی بهتره دوباره آن را تکرار کنیم: به سایز وعده هایتان دقت کنید! درسته، شاید نوشته ی روی بسته ی غذا عدد 110 کالری را به شما بگوید، اما باید اندازه ی هر وعده تان را چک کنید و دقت کنید که هربار، چقدر از آن را غذا را خورده اید؟
تله دیگری که ممکن است در آن بیوفتید، بسته های غذایی می‌باشند که به نظر یک نفره می‌آیند، اما در اصل به اندازه 2 یا 3 نفر در هر وعده کالری دارند. پس بهتره است که یاد بگیرید به چه چیزهایی روی برچسب های غذایی دقت کنید و آن را چجوری بخوانید.

بهتراست که یاد بگیرید به چه چیزهایی روی برچسب های غذایی دقت کنید و آن را چجوری بخوانید. هیچ وقت از غذاهایی که برچسب "بدون کالری" دارند به مقدار زیاد و نامحدود استفاده نکنید. چون کارخانه های مواد غذایی، برای غذاهایی که کمتر از 5 کالری در هر وعده دارند، برچسب بدون کالری را می‌زنند!

8 دلیلی که باعث می شود وزن کم نکنید

ممکن است فریب بخورید و فکر کنید بعضی از غذاها بدون کالری هستند

هیچ وقت از غذاهایی که برچسب "بدون کالری" دارند به مقدار زیاد و نامحدود استفاده نکنید. چون کارخانه های مواد غذایی، برای غذاهایی که کمتر از 5 کالری در هر وعده دارند، برچسب بدون کالری را می زند! پس حواستان به سس های سالاد و بسته های شیرین کننده باشد!

نوشیدنی های پر کالری!

یک لیوان 240 سی سی از آب پرتقال، یا نوشابه های گازدار؟ این مقدار کم آب پرتقال، می‌تواند 120 کالری داشته باشد، یا 1 بطری نوشابه مشکی می تواند 110 کالری داشته باشد. در صورتی که غذاهایی با کالری برابر با آن ها، می‌تواند حتی سیرکنندگی بیشتری داشته باشد. بنابراین بهتراست که مراقب نوشیدنی هایی که می‌خورید باشید!
 
۱۲
نظرات
۱۲
۱۲
۱۲
عنوان نظر شما(اجباری)
متن نظر شما(اجباری)